Resultatliste fra 2008     Vinder 2008

Resultatliste fra 2007     Vinder 2007
0
Resultatliste fra 2006     Vindere 2006           
 Opdateret 30. oktober 2010 21:45 1

                                                                    

Resultatliste for Årets hund 2009.
Konkurrencen løber fra 1. januar 2009 til 31. december 2009
obs. For at deltage i den "hele hund" skal man minimum havde opnået 5 point i begge grupper.
Tæver med point for fødsel skal yderligere havde opnået et resultat i en af de to grupper.


Hundefører Hund udstilling prøve Kynologi Brugs. Point Point Hele hund
Kamilla Corfitsen
Arijels Unno   B-prøve i kreds 1   96 point = F
Tillægspoint
  4
5
Ialt. 9
 
Amalie Bergstrøm
 
Team Quindis Godis A Sugarbabe Hvalpeshow:
Kreds: 4
Kreds: 84
Kreds:38
Kreds:9  HAS
 


Nr.7 ud af 7
Nr.8 ud af 9
Nr.2 ud af 2
Nr.27 ud af 27

 
4
4
8
4
Ialt: 20
   
Anni Simonsen

 
Lærkbos Dixie   SPH1 i kreds 71
SPH1 i kreds 56
SPH1 i kreds 1
SPH1 i kreds 56
SPH1 i kreds 41
SPH1 i kreds 56
SPH1 i kreds 6 DM
SPH1 i kreds 6 DM
Deltagelse ved SPH1-DM
SPH1 i kreds 30
  80 point = G
96 point = F
80 point = G
80 point = G
85 point = G
83 point = G
89 point = G
91 point = SG
Tillægspoint
82 point = G
  11
18
11
11
11
11
11
12
10
11
Ialt.117
 
Per Lærke
Lærkbos Canto   BHP1 i kreds 56
Kredsmester
  273 point = SG
Tillægspoint
  10
5
Ialt. 15
 
Claus Skovhave
Cartagena Afra   SPH1 i kreds 47
IPO1 i kreds 84
SL1 i kreds 1
  84 point = G
248 point = G
164 point = G
  11
9
4
Ialt. 24
 
Jan Herneth
Jordemoderhusets Dixie   SPH1 i kreds 84
SPH1 i kreds 1
SPH1 i kreds 56
SPH1 i kreds 71
SL1 i kreds 1
SPH1 i kreds 1
SPH1 i kreds 22
SPH1 i kreds 46
SPH1 i kreds 41
SPH1 i kreds 47
SPH1 i kreds 59
SPH1 i kreds 56
SPH1 i kreds 26
Deltagelse ved SPH1-DM
SPH1 i kreds 1
SPH1 i kreds 47
SPH1 i kreds 30
  78 point = T
90 point = SG
91 point = SG
78 point = T
179 point = G
85 point = G
90 point = SG
87 point = G
93 point = SG
77 point = T
88 point = G
88 point = G
93 point = SG
Tillægspoint
91 point = SG
86 point = G
87 point = G
  10
12
12
10
4
11
12
11
12
10
11
11
12
10
12
11
11
Ialt. 182
 
Michael Larsen
Bayogi Unni   SPH1 i kreds 56
Kredsmester
BHP3 i kreds 56
SL2 i kreds 1
  72 point = T
Tillægspoint
231 point = T
171 point = G
 
  10
5
12
5
Ialt. 32
 
Benny Madsen
Lærkbo Fero   B-prøve i kreds 56
Kredsmester
  86 point = G
Tillægspoint
  2
5
Ialt. 7