03. august 2016

  

 Lidt indtryk fra HAS
 
læs her

Resultatliste - HAS i Kreds 84 - Skovbo

Resultatliste - HAS den 29.-31.07.2016 i Kreds 84 - Skovbo


 
 
Deltagere / Tilmeldte: 213  / 246   (87%)

 
Brugshundeklasse - Hanner / Dommer: Michael Lumby
 
Plac.   DSB Navn Reg.nr. Født HD/AA Titler Fars/Mors navn
VA-DK 1 3-4 UDP Polo von Arlett DK 13207/2015 19.07.2012 N/N AK(DE) IPO3 Yankee vom Feuermelder - Ibizi von Arlett
VA-DK 2 3-4 UDP Xavi von Tronje SZ 2272412 06.07.2011 N/N AK(NL) IPO2 Paer von Hasenborn - Nadja van Jabora
VA-DK 3 4-4 UDP Team Osterlund Anthon DK 06121/2013 10.03.2013 A/0 AK IPO1 Team Marlboro Kashmir - Hassenkam's Vilma
VA-DK 4 4-5 UDP Team Marlboro Morgan DK 01391/2014 21.12.2013 A/0 AK IPO3 Leo von der Zenteiche - Team Marlboro Queen
VA-DK 5 3-4 UDP Skovhytten's Matthæus DK 14183/2014 30.06.2014 N/N AK(DE) IPO1 Lyager's Palermo - Janki Fly
F 1 4-5 UDP Team Marlboro Kanto DK 00010/2014 17.11.2013 A/0 AK IPO3 Wallaby vom Kapellenberg - Team Marlboro Kobra
F 2 3-4 UDP Team Paka's Kappa DK 15809/2012 27.08.2012 FN/N AK IPO1 Pacco vom Langenbungert - Nancy vom Pendler
F 3 4-5 UDP Team Marlboro Uran DK 01696/2012 05.01.2012 A/0 AK IPO3 Boomer vom Polarstern - Team Marlboro Quess
F 4 3-5 UDP Team Aaby Ilko DK 09753/2013 16.05.2013 C/0 AK(DE) IPO3 Nino von Tronje - Sontos Tiggi
F 5 3-3 UDP Gico di Casa d'Aloia DK 06920/2016 28.02.2013 N/N AK IPO2 Omen vom Radhaus - Beta di Casa d'Aloia
F 6 3-3 UDP Vestegnen's Zorro DK 18997/2011 18.11.2011 A/0 AK(DE) IPO3 Team Marlboro's Tiger - Vestegnen's Vita
F 7 4-4 UDP Team Paka's Untox DK 07413/2014 11.04.2014 FN/FN IPO1 Yuri vom Osterberger-Land - Team Paka's Annabell
F 8 4-4 UDP Team Marlboro Atos DK 16323/2012 09.09.2012 B/0 AK IPO1 Guccy vom Heinrichplatz - Team Marlboro Emmie
F 9 4-4 UDP Vennebjergs Young DK 12387/2013 18.06.2013 A/0 AK IPO1 Team Marlboro Kashmir - Ginger von Zornkeltinga
F 10 3-4 UDP Vesterlund Mec DK 19521/2013 19.11.2013 N/N IPO1 Schumann von Tronje - Tessa vom Patersweg
F 11 3-3 UDP Team Marlboro Jako DK 16798/2010 15.09.2010 A/0 AK IPO1 Renzo vom Holtkämper See - Cayira's Frøyha
F 12 4-3 UDP Houen Qanto DK 08182/2013 17.12.2012 A/1 AK IPO1 Fred vom Rumbachtal - Houen Tulane
F 13 5-5 UDP Jabina Zlatan DK 10216/2012 10.06.2012 A/0 AK IPO3 Pike del Lupo Nero - Jabina Galathea
F 14 4-4 UDP Maack's Simba DK 03123/2010 08.02.2010 N/N AK IPO1 Ballack zur Worringer Rheinaue - Zaskia von Farbenspiel
F 15 5-5 UDP Kochen's Quaterback DK 07765/2014 10.04.2014 A/0 AK IPO1 Kochen's Hutch - Cutulus Delta
F 16 4-4 UDP Aick vom Königreich Deusen DK 05397/2011 13.10.2009 FN/N AK IPO3 Cosmo vom Black Power - Quicksi von der Schiffslache
F 17 4-4 UDP Hyldebo Woody SE 46180/2012 14.07.2012 A/0 AK(DE) IPO3 Markant von Peroh - Hyldebo Stripper
F 18 5-5 UDP Cody vom Weggefährten DK 13206/2015 22.06.2014 A/0 AK IPO1 Terror vom Cap Arkona - Riva von den Wannaer Höhen
U 1 - UTS Chijas Giovanni DK 02894/2014 13.02.2014 A/0 AK(DE) IPO1 Untox vom Götzberg - Chijas Basta
U 2 - UTS Happy de Zitan de Arco LOE 2208294 24.03.2013 N/N AK IPO2 Fred vom Rumbachtal - Gretchel de Al Malaki
U 3 - UTS Team Marlboro Tyler SZ 2303895 22.11.2011 B/2 AK(DE) IPO3 Zerxis vom Osterberger-Land - Team Marlboro Jara
U 4 4-5 UDP Al Malaki Derek DK 02684/2014 25.01.2014 A/0 IPO1 Ober von Bad-Boll - Iwana de Al Malaki
Brugshundeklasse - Tæver / Dommer: René Jørgensen
 
Plac.   DSB Navn Reg.nr. Født HD/AA Titler Fars/Mors navn
VA-DK 1 4-3 UDP Team Paka's Java DK 11736/2012 08.06.2012 FN/N AK IPO2 Team Paka's Hix - Wilma von der alma mater
VA-DK 2 3-4 UDP Team Marlboro Zasi DK 05329/2012 01.04.2012 A/0 AK IPO1 Fulz di Zenevredo - Team Marlboro Dee-Dee
VA-DK 3 3-3 UDP Janki Fly DK 16737/2010 25.07.2010 A/0 AK IPO1 Noell vom Suentelstein - Janki Venus
VA-DK 4 3-3 UDP Team Marlboro Unique DK 01697/2012 05.01.2012 B/0 AK IPO1 Boomer vom Polarstern - Team Marlboro Quess
VA-DK 5 3-3 UDP Egåen's Filuca DK 13629/2012 19.07.2012 A/0 AK IPO3 Kratmosens Blake - Egåen's Warini
VA-DK 6 4-4 UDP Nørrehedens Paya DK 18322/2013 12.10.2013 A/0 AK IPO1 Cicolo vom Akrobat - Nørrehedens Channa
F 1 4-5 UDP Scharmark's Bascha DK 12923/2012 03.07.2012 A/0 AK(DE) IPO1 Etto aus Wattenscheid - Scharmark's Maggie May
F 2 3-3 UDP Tessa vom Patersweg DK 13686/2013 02.06.2011 N/N AK IPO2 Wallaby vom Kapellenberg - Lexa vom Patersweg
F 3 3-3 UDP Jugni vom Feuermelder DK 17052/2013 08.06.2012 N/N AK(DE) IPO1 Baru di Croce Santo Spirito - Amanda am Seeteich
F 4 4-4 UDP Calippo Wiana DK 02709/2014 25.01.2014 NZ/N AK(DE) IPO1 Schumann von Tronje - Quera vom Fichtenschlag
F 5 3-4 UDP Quincy-Opal van de Ybajo Hoeve DK 07189/2014 19.10.2012 A/0 AK(DE) IPO1 Pacco vom Langenbungert - Opal van de Ybajo Hoeve
F 6 3-3 UDP Leri Jayla DK 11898/2013 18.06.2013 A/0 AK IPO2 Kimon van Trasidius - Leri Opal
F 7 3-4 UDP Hatani's Madonna DK 09956/2012 09.05.2012 B/0 AK(DE) IPO1 Dux von der Glockenheide - Hatani's Dior
F 8 3-3 UDP Vennebjergs Yvonne DK 12390/2013 18.06.2013 A/0 AK IPO1 Team Marlboro Kashmir - Ginger von Zornkeltinga
F 9 3-3 UDP Maack's Dido The Diamond DK 10120/2013 04.05.2013 A/0 AK(DE) IPO1 Pepe vom Kuckucksland - Xelda zur Worringer Rheinaue
F 10 3-3 UDP Vennebjergs Ute DK 15504/2012 09.08.2012 A/0 AK IPO1 Koby von Fidelius - Vennebjergs Æ-Donna
F 11 3-4 UDP Dina von Panoniansee DK 07487/2015 10.08.2010 N/N AK IPO2 Ober von Bad-Boll - Vally von Bodipe
U 1 - UTS Team Marlboro Enya DK 02210/2013 11.01.2013 B/0 AK IPO1 Schumann von Tronje - Team Marboro Kamiah
U 2 - UTS Vesterlund Maddie DK 19522/2013 19.11.2013 N/N AK(DE) IPO1 Schumann von Tronje - Tessa vom Patersweg
U 3 - UTS Team Marlboro Tasha DK 19668/2011 22.11.2011 A/0 AK IPO1 Zerxis vom Osterberger-Land - Team Marlboro Jara
U 4 - UTS Olexius Rapunzel SE 43698/2014 13.07.2014 B/0 AK(DE) IPO1 Xavi von Tronje - Olexius Olga
U 5 - UTS Jakira von Momax DK 05561/2016 06.03.2013 N/N IPO1 Omen vom Radhaus - Scala aus der Brunnenstrasse
Veteranklasse - Hanner / Dommer: Sven Erik Lundkvist
 
Plac.   DSB Navn Reg.nr. Født HD/AA Titler Fars/Mors navn
F 1 4-4 UDP Leri Quark DK 09211/2009 24.04.2009 B/0 AK IPO1 Yoker vom Leithawald - Leri Quissa
Veteranklasse - Tæver / Dommer: Sven Erik Lundkvist
 
Plac.   DSB Navn Reg.nr. Født HD/AA Titler Fars/Mors navn
F 1 - Arijel's Bojana DK 07909/2009 13.04.2009 A/0 AK(DE) SchH2 Karat's Oliver - Arijel's Timmi
Unghundeklasse - Hanner / Dommer: Sven Erik Lundkvist
 
Plac.   Navn Reg.nr. Født HD/AA Titler Fars/Mors navn
SG 1 Team Marlboro Uno DK 19549/2014 07.11.2014 A/0   Schumann von Tronje - Team Marlboro Zasi
SG 2 Team Marlboro Santo DK 18095/2014 10.10.2014 A/0   Hugh vom Eichenplatz - Team Marlboro Freya
SG 3 Team Marlboro Vector DK 19800/2014 12.11.2014 B/0   Willas vom Grafenbrunn - Team Marlboro Unique
SG 4 Scharmark's Fozzy DK 00203/2015 19.11.2014 B/0   Desperados vom Pendler - Scharmark's Xanja
SG 5 Adler See Ober DK 16078/2014 29.08.2014 A/0   Juwika Destroyer - Didi vom Valtenberg
SG 6 Haus Lintz Kaizer DK 18170/2014 11.10.2014 A/0   Pacco vom Langenbungert - Haus Lintz Citrus
SG 7 Mongrif Freeman DK 02290/2015 11.01.2015 A/0   Team Marlboro Uran - Team Avatar Angel Nala
SG 8 Uggertawn Solo DK 16287/2014 23.09.2014 C/0   Team Paka's Kappa - Uggertawn Isma
SG 9 Team Marlboro Wolf DK 19872/2014 22.11.2014 A/0   Keule vom Holtkämper Hof - Team Marlboro Kobra
SG 10 Maack's Furbo DK 17611/2014 12.10.2014 B/0   Maack's Simba - Maack's Zoya
Unghundeklasse - Tæver / Dommer: Margit van Dorssen
 
Plac.   Navn Reg.nr. Født HD/AA Titler Fars/Mors navn
SG 1 Team Paka's Xanthia DK 01846/2015 31.12.2014 N/N   Yuri vom Osterberger-Land - Greve Thessa
SG 2 Team Marlboro Vila DK 19806/2014 12.11.2014 B/0   Willas vom Grafenbrunn - Team Marlboro Unique
SG 3 Team Paka's Zofia DK 02477/2015 14.01.2015 FN/N   Yuri vom Osterberger-Land - Team Paka's Java
SG 4 Vennebjergs Flora DK 01642/2015 10.01.2015 B/1   Laban vom Emkendorfer Park - Sari von Fidelius
SG 5 Team Marlboro Vega DK 19805/2014 12.11.2014 B/0 IPO1 Willas vom Grafenbrunn - Team Marlboro Unique
SG 6 Haus Lintz Kiwi DK 18174/2014 11.10.2014     Pacco vom Langenbungert - Haus Lintz Citrus
SG 7 Team Sajo Gina DK 02624/2015 12.01.2015 A/0   Count-Ustinov van de Ybajo Hoeve - Team Sajo Chloe
SG 8 Team Marlboro Rose DK 17034/2014 11.09.2014 A/0   Omen vom Radhaus - Team Marlboro Tasha
SG 9 Normanners Humle DK 01957/2015 21.01.2015     Normanners Arko - Normanners Xambia
SG 10 Kratmosens Olly DK 15620/2014 20.08.2014 B/0   Kratmosens Jerome - Strøby's Amanda
SG 11 Team Marlboro Ultra DK 19552/2014 07.11.2014 A/0   Schumann von Tronje - Team Marlboro Zasi
SG 12 Macchiato's Halle Berry DK 00812/2015 30.12.2014 A/1   Pacco vom Langenbungert - Alderslyst Aike
SG 13 Leri Mikka DK 18576/2014 06.10.2014 A/0   Uso vom Leithawald - Leri Bianca
SG 14 Mongrif Frøya DK 02298/2015 11.01.2015 A/0   Team Marlboro Uran - Team Avatar Angel Nala
SG 15 Arijel's Nathali DK 17023/2014 03.09.2014 B/0   Fight vom Holtkämper Hof - Farina von Sankt Raphael
SG 16 Team Marlboro Xelica DK 01333/2015 20.12.2014 N/FN   Laban vom Emkendorfer Park - Team Marlboro Jazz
SG 17 Team Marlboro Smilla DK 18100/2014 10.10.2014 A/0   Hugh vom Eichenplatz - Team Marlboro Freya
SG 18 Team Sajo Gaby DK 02625/2015 12.01.2015 N/N   Count-Ustinov van de Ybajo Hoeve - Team Sajo Chloe
SG 19 Egåen's Joska DK 02505/2015 14.01.2015 A/0   Keule vom Holtkämper Hof - Egåen's Filuca
SG 20 Hauerland Bjoerg DK 19855/2014 25.11.2014 A/0   Yuri vom Osterberger-Land - Slottet's Queen of The rising Sun
SG 21 Scharmark's Fenja DK 00205/2015 19.11.2014 A/0   Desperados vom Pendler - Scharmark's Xanja
SG 22 Flokkenlund Honey Boo Boo DK 03422/2015 17.01.2015 A/1   Kratmosens Jerome - Kratmosens Yoga
SG 23 Team Marlboro Ranja DK 17036/2014 11.09.2014 A/0   Omen vom Radhaus - Team Marlboro Tasha
SG 24 Electus Safir DK 15300/2014 09.09.2014 B/1   Dasty von Melanchthon - Electus Enya
G 1 Kimberhyttens Ascha DK 20105/2014 06.12.2014     Jen-Ager's Ecco - Ays vom Schönen Trappenberg
Yngste klasse - Hanner / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
 
Plac.   Navn Reg.nr. Født HD/AA Titler Fars/Mors navn
SG 1 Adler See Quoll DK 11619/2015 30.05.2015 A/0   Polo von Arlett - Adler See Göttin
SG 2 Team Marlboro Aslan DK 03869/2015 01.02.2015 A/0   Groovy di Casa Massarelli - Team Marlboro Enya
SG 3 Team Marlboro Canto DK 05832/2015 24.03.2015 FN/N   Ballack von der Brucknerallee - Team Marlboro Tasha
SG 4 Tashlund Nicki DK 12265/2015 29.05.2015     Laban vom Emkendorfer Park - Thomsebo Beat' It
SG 5 Team Aaby Lesko DK 11763/2015 25.05.2015     Vestegnen's Zorro - Sontos Tiggi
SG 6 Greve Kato DK 13957/2015 12.07.2015     Polo von Arlett - Greve Sara
SG 7 Vestegnen's Falcon DK 13218/2015 08.07.2015     Vestegnen's Zorro - Vestegnen's Yatzi
SG 8 Jordemoderhuset's Quax DK 13133/2015 30.06.2015     Polo von Arlett - Jordemoderhuset's Ilona
SG 9 Leri Orion DK 04575/2015 25.02.2015 A/1   Romero von Bad-Boll - Leri Xanadoo
Yngste klasse - Tæver / Dommer: Margit van Dorssen
 
Plac.   Navn Reg.nr. Født HD/AA Titler Fars/Mors navn
SG 1 Al Malaki Gracie DK 12463/2015 27.05.2015 N/N   Happy Zitan de Arco - Ulrika de Al Malaki
SG 2 Hatani's Petra DK 13349/2015 06.07.2015     Polo von Arlett - Hatani's Liga
SG 3 Team Marlboro Duffy DK 10531/2015 18.05.2015 A/0   Whillo vom Klostermoor - Team Marlboro Zasi
SG 4 Almebo's Rimmi DK 14843/2015 22.07.2015 A/0   Pacco vom Langenbungert - Tanja vom Bierstadter Hof
SG 5 Team-Leri Esmaralda DK 04375/2015 26.02.2015 A/0   Uso vom Leithawald - Kiami's Fiona
SG 6 Tashlund Nikita DK 12268/2015 29.05.2015     Laban vom Emkendorfer Park - Thomsebo Beat' It
SG 7 Lillifee von Momax SZ 2314203 19.04.2015     Zorro vom La'Mirage - Scala aus der Brunnenstrasse
SG 8 Karsbæk Lesley DK 03893/2015 08.02.2015     Groovy di Casa Massarelli - Alderslyst Afroditte
SG 9 Team Paka's Adele DK 04932/2015 25.02.2015 A/0   Yuri vom Osterberger-Land - Team Paka's Briska
SG 10 Olego Addi DK 06049/2015 14.03.2015 N/N   Team Paka's Canon - Birte vom Altenberger Land
SG 11 Team Rapi Butterfly DK 14245/2015 16.07.2015     Kratmosens Jerome - Janki Fly
SG 12 Karsbæk Liana DK 03895/2015 08.02.2015 N/N   Groovy di Casa Massarelli - Alderslyst Afroditte
SG 13 Team Marlboro Baily DK 06915/2015 19.03.2015     Xen vom Haus Cerba - Team Marlboro Jessie
SG 14 Alderslyst Nicole DK 06986/2015 26.03.2015 A/0   Kratmosens Blake - Garodkin Jenny
SG 15 Al Malaki Gurli DK 12464/2015 27.05.2015 A/0   Happy Zitan de Arco - Ulrika de Al Malaki
SG 16 Leri Othillia DK 04576/2015 25.02.2015 A/0   Romero von Bad-Boll - Leri Xanadoo
SG 17 Fjordhuset's Bertha DK 07997/2015 23.04.2015     Uso vom Leithawald - Rapi Quitta
SG 18 Vestegnen's Felina II DK 13219/2015 08.07.2015     Vestegnen's Zorro - Vestegnen's Yatzi
Hvalpeklasse 9-12 mdr. - Hanner / Dommer: Ulla Søgård Hansen
 
Plac.   Navn Reg.nr. Født HD/AA Titler Fars/Mors navn
  1 Calippo Eddie DK 16874/2015 23.09.2015     Polo von Arlett - Calippo Thilde
  2 Greve Monto DK 16112/2015 27.08.2015     Kratmosens Jerome - Greve Thelma
  3 Maack's Harley DK 17577/2015 12.10.2015     Kratmosens Jerome - Maack's Dido The Diamond
  4 Flokkenlund Invader DK 15301/2015 14.08.2015     Kratmosens Jerome - Oxana vom Hauswalder Bach
  5 Team Marlboro Faro DK 18440/2015 13.10.2015     Thor von der Baiertalerstrasse - Team Marlboro Jessie
Hvalpeklasse 9-12 mdr. - Tæver / Dommer: Fritz Juul Bennedbæk
 
Plac.   Navn Reg.nr. Født HD/AA Titler Fars/Mors navn
  1 Maack's Hera DK 17579/2015 12.10.2015     Kratmosens Jerome - Maack's Dido The Diamond
  2 Thomsebo Only DK 15576/2015 07.08.2015     Marlo von Baccara - Thomsebo Chaplis
  3 Vesterlund Omara DK 16842/2015 10.09.2015     Willas vom Grafenbrunn - Tessa vom Patersweg
  4 Team Thomsebo Give It' DK 15686/2015 17.08.2015     Kratmosens Jerome - Thomsebo Zawa
  5 Hekami Geogina DK 19349/2015 26.10.2015     Polo von Arlett - Hekami Vanilla
  6 Team Marlboro Fakira DK 18443/2015 13.10.2015     Thor von der Baiertalerstrasse - Team Marlboro Jessie
  7 Hatani's Rea DK 18768/2015 24.10.2015     Kratmosens Jerome - Hatani's Medina
  8 Team Marlboro Elektra DK 16678/2015 27.08.2015     Vac-Vagvölgyi Jenky - Vennebjergs Yvonne
  9 Team Marlboro Evita DK 16679/2015 27.08.2015     Vac-Vagvölgyi Jenky - Vennebjergs Yvonne
  10 Calippo Evita DK 16875/2015 23.09.2015     Polo von Arlett - Calippo Thilde
Hvalpeklasse 6-9 mdr. - Hanner / Dommer: René Jørgensen
 
Plac.   Navn Reg.nr. Født HD/AA Titler Fars/Mors navn
  1 Team Marlboro Hilton DK 01198/2016 22.12.2015     Yuri vom Osterberger-Land - Team Marlboro Kamiah
  2 Faust von Juvenisty NHSB 3025107 21.11.2015     Willy vom Kuckucksland - Romy von der Ramonjahoeve
  3 Team-Dika's Risco DK 20360/2015 22.11.2015     Duncan vom Messina - Team-Dika's Vanessa
  4 Al Malaki Jambo DK 20414/2015 21.11.2015     Happy Zitan de Arco - Al Malaki Coco
  5 Al Malaki Jeck DK 20413/2015 21.11.2015     Happy Zitan de Arco - Al Malaki Coco
  6 Olexius Titan SE 14766/2016 07.01.2016     Xavi von Tronje - Gildewangen's Jaz
  7 Olexius Uzlan SE 16397/2016 16.01.2016     Polo von Arlett - Olexius Qikki
  8 Al Malaki Jonas DK 20415/2015 21.11.2015     Happy Zitan de Arco - Al Malaki Coco
  9 Team Marlboro Groovy DK 00252/2016 27.11.2015     Whillo vom Klostermoor - Team Marlboro Kobra
Hvalpeklasse 6-9 mdr. - Tæver / Dommer: Margit van Dorssen
 
Plac.   Navn Reg.nr. Født HD/AA Titler Fars/Mors navn
  1 Karat's Noelle DK 00662/2016 14.12.2015     Zebo von der Roten Matter - Vennebjergs Sora
  2 Team Paka's Dinah DK 01947/2016 07.01.2016     Nex vom Osterberger-Tal - Team Paka's Java
  3 Team Paka's Dahlia DK 01948/2016 07.01.2016     Nex vom Osterberger-Tal - Team Paka's Java
  4 Team Rapi Delikatess DK 03294/2016 30.01.2016     Xambo vom Suentelstein - Janki Fly
  5 Team Marlboro Grace DK 00253/2016 27.11.2015     Whillo vom Klostermoor - Team Marlboro Kobra
  6 Olexius Unique SE 16404/2016 16.01.2016     Polo von Arlett - Olexius Qikki
  7 Olexius Tozca SE 14772/2016 07.01.2016     Xavi von Tronje - Gildewangen's Jaz
  8 Team Marlboro Hailey DK 01201/2016 22.12.2015     Yuri vom Osterberger-land - Team Marlboro Kamiah
  9 Al Malaki Jutte DK 20416/2015 21.11.2015     Happy Zitan de Arco - Al Malaki Coco
  10 Kvali Best Choice Bina DK 00319/2016 27.11.2015     Hatani's Lesko - Fan-Widi's Noel
  11 Hvolbæk's Zita DK 00586/2016 17.12.2015     Zebo von der Roten Matter - Vesterlund Malu
  12 Hyldebo Bölle SE 11408/2016 24.11.2015     Xavi von Tronje - Team-Buller's Gaia
  13 Leri Rebelle DK 01836/2016 07.01.2016     Laban vom Emkendorfer Park - Leri Jayla
  14 Leri Rafia DK 01837/2016 07.01.2016     Laban vom Emkendorfer Park - Leri Jayla
  15 Arijel's Peanut DK 00458/2016 18.11.2015     Sky vom Altenberger Land - Farina von Sankt Raphael
Hvalpeklasse 4-6 mdr. - Hanner / Dommer: Ulla Søgård Hansen
 
Plac.   Navn Reg.nr. Født HD/AA Titler Fars/Mors navn
  1 Maack's Indy DK 07526/2016 29.03.2016     Quoran d' Ulmental - Lyager's Trier
  2 Leri Storm DK 05406/2016 10.03.2016     Karlo vom Team Arlett - Leri Kecia
  3 Nørrehedens Addo DK 02314/2016 16.02.2016     Pepe vom Kuckucksland - Nørrehedens Paya
  4 Team Marlboro Karlo DK 04906/2016 06.03.2016     Campari vom Haus Schwerzel - Team Marlboro Enya
  5 Hekami Hiro DK 04680/2016 28.02.2016     Xentos von der Wilhelmswarte - Hekami Bermuda
  6 Bygaden Chief DK 05538/2016 22.03.2016     Polo von Arlett - Bygaden Fina
  7 Team Aaby Marko DK 03788/2016 17.02.2016     Team Aaby Ilko - Scharmark's Bascha
  8 Team Marlboro Mike DK 05729/2016 14.03.2016     Macho vom Lamorak - Team Marlboro Tasha
  9 Vesterlund Pitt DK 05588/2016 10.03.2016     Benno vom Mahlstein - Vesterlund Maddie
  10 Lillebælt's Prince DK 05608/2016 16.03.2016     Chijas Giovanni - Team Paka's Briska
  11 Mongrif Ganto DK 04524/2016 26.02.2016     Hamsel's Pique - Team-Dika's Extra
  12 Garodkin Osvald Helmuth DK 03670/2016 02.03.2016     Fight vom Holtkämper Hof - Garodkin Kvinde Min
Hvalpeklasse 4-6 mdr. - Tæver / Dommer: Michael Lumby
 
Plac.   Navn Reg.nr. Født HD/AA Titler Fars/Mors navn
  1 Team Marlboro Karla DK 04908/2016 06.03.2016     Campari vom Haus Schwerzel - Team Marlboro Enya
  2 Kiami's Opal DK 04542/2016 09.03.2016     Vesterlund Mec - Kiami's Jacki
  3 Alderslyst Oh Land DK 05173/2016 05.03.2016     Team Osterlund Anthon - Garodkin Jenny
  4 Team Marlboro Mille DK 05730/2016 14.03.2016     Macho vom Lamorak - Team Marlboro Tasha
  5 Team Marlboro Isa DK 03711/2016 18.02.2016     Tito vom Finkenschlag - Team Marlboro Unique
  6 Alderslyst Ofelia DK 05170/2016 05.03.2016     Team Osterlund Anthon - Garodkin Jenny
  7 Haus Lintz Mango DK 06516/2016 27.03.2016     Polo von Arlett - Haus Lintz Citrus
  8 Team Aaby Mollie DK 03791/2016 17.02.2016     Team Aaby Ilko - Scharmark's Bascha
  9 Team Marlboro Jackie DK 04296/2016 22.02.2016     Hugh vom Eichenplatz - Vennebjergs Yvonne
  10 Nørrehedens Aka DK 02317/2016 16.02.2016     Pepe vom Kuckucksland - Nørrehedens Paya
  11 Maack's Ilona DK 07530/2016 29.03.2016     Quoran d' Ulmental - Lyager's Trier
  12 Team Marlboro Kaya DK 04909/2016 06.03.2016     Campari vom Haus Schwerzel - Team Marlboro Enya
  13 Macchiato's Joey DK 04658/2016 05.03.2016     Team Paka's Kappa - Alderslyst Aike
  14 Team Aaby Maggie May DK 03789/2016 17.02.2016     Team Aaby Ilko - Scharmark's Bascha
  15 Vesterlund Pam DK 05593/2016 10.03.2016     Benno vom Mahlstein - Vesterlund Maddie
  16 Lillebælt's Piper DK 05610/2016 16.03.2016     Chijas Giovanni - Team Paka's Briska
  17 Alderslyst Okay DK 05174/2016 05.03.2016     Team Osterlund Anthon - Garodkin Jenny
  18 Hvolbæk's Angel DK 04860/2016 06.03.2016     Zebo von der Roten Matter - Hvolbæk's Pepsi
  19 Maack's Issa DK 07528/2016 29.03.2016     Quoran d' Ulmental - Lyager's Trier
  20 Team Aaby Mille DK 03792/2016 17.02.2016     Team Aaby Ilko - Scharmark's Bascha
  21 Garodkin Olga DK 03675/2016 02.03.2016     Fight vom Holtkämper Hof - Garodkin Kvinde Min
  22 Garodkin Odessa DK 03674/2016 02.03.2016     Fight vom Holtkämper Hof - Garodkin Kvinde Min
  23 Kiami's Odessa DK 04544/2016 09.03.2016     Vesterlund Mec - Kiami's Jacki
  24 Garodkin Olivia Newton John DK 03672/2016 02.03.2016     Fight vom Holtkämper Hof - Garodkin Kvinde Min
  25 Mongrif Gossip DK 04526/2016 26.02.2016     Hamsel's Pique - Team-Dika's Extra
  26 Team Sajo Holly DK 03378/2016 02.02.2016     Memphis vom Solebrunnen - Quincy-Opal van de Ybajo Hoeve
  27 Rapi Izza DK 03586/2016 20.02.2016     Jack-Daniels von der Liebeswarte - Rapi Quitta
  28 Maack's Idun DK 07529/2016 29.03.2016     Quoran d' Ulmental - Lyager's Trier
LS Brugshundeklasse - Hanner / Dommer: Michael Lumby
 
Plac.   DSB Navn Reg.nr. Født HD/AA Titler Fars/Mors navn
VA-DK 1 4-3 UDP Jogi vom Holtkämper Hof SZ 2284996 27.08.2012 N/N AK(DE) IPO3 Pacco vom Langenbungert - Bella vom Nordteich
U 1 0-0 UTS Nørrehedens Falcon DK 17751/2012 19.10.2012 A/0 AK IPO1 Fred vom Rumbachtal - Nørrehedens Bama
LS Brugshundeklasse - Tæver / Dommer: René Jørgensen
 
Plac.   DSB Navn Reg.nr. Født HD/AA Titler Fars/Mors navn
VA-DK 1 4-3 UDP Vikki av Quantos DK 19208/2013 14.10.2012 B/0 AK IPO1 Fred vom Rumbachtal - Tina vom Schaumbergerland
LS Unghundeklasse - Hanner / Dommer: Sven Erik Lundkvist
 
Plac.   Navn Reg.nr. Født HD/AA Titler Fars/Mors navn
SG 1 Team Marlboro Walleby DK 19874/2014 22.11.2014 A/0   Keule vom Holtkämper Hof - Team Marlboro Kobra
SG 2 Kratmosens Olympus DK 15614/2014 20.08.2014 A/0   Kratmosens Jerome - Strøby's Amanda
LS Unghundeklasse - Tæver / Dommer: Sven Erik Lundkvist
 
Plac.   Navn Reg.nr. Født HD/AA Titler Fars/Mors navn
SG 1 Walkini's Ronja Røverdatter DK 15624/2014 02.08.2014 A/0   Laban vom Emkendorfer Park - Anka von der Kräuterwiese
LS Yngste klasse - Hanner / Dommer: Sven Erik Lundkvist
 
Plac.   Navn Reg.nr. Født HD/AA Titler Fars/Mors navn
SG 1 Team Aaby Luffe DK 11766/2015 25.05.2015     Vestegnen's Zorro - Sontos Tiggi
LS Yngste klasse - Tæver / Dommer: Sven Erik Lundkvist
 
Plac.   Navn Reg.nr. Født HD/AA Titler Fars/Mors navn
SG 1 Team-Leri Emzi DK 04378/2015 26.02.2015 B/0   Uso vom Leithawald - Kiami's Fiona
SG 2 Team Aaby Lady DK 11768/2015 25.05.2015     Vestegnen's Zorro - Sontos Tiggi
SG 3 Rapi Frigga DK 13713/2015 03.07.2015     Nex vom Osterberger-Tal - Rapi Gucci
LS Hvalpeklasse 9-12 mdr. - Hanner / Dommer: Sven Erik Lundkvist
 
Plac.   Navn Reg.nr. Født HD/AA Titler Fars/Mors navn
  1 Pelo Quincy DK 16396/2015 17.09.2015     Vestegnen's Zorro - Pelo Ludovika
  2 Quensy vom Team Hühnegrab SZ 2319659 09.10.2015     Indro vom Hühnegrab - Gamba vom Hühnegrab
LS Hvalpeklasse 6-9 mdr. - Hanner / Dommer: René Jørgensen
 
Plac.   Navn Reg.nr. Født HD/AA Titler Fars/Mors navn
  1 Walkini's Turbo DK 00895/2016 29.11.2015     Vestegnen's Zorro - Walkini's Mille
LS Hvalpeklasse 6-9 mdr. - Tæver / Dommer: Sven Erik Lundkvist
 
Plac.   Navn Reg.nr. Født HD/AA Titler Fars/Mors navn
  1 Malika du Val d'Anzin LOF 999999 25.01.2016     Willy vom Kuckuckland - Damina vom Fichtenschlag
  2 Scharmark's Gisela DK 00864/2016 15.12.2015     Netzer von Aducht - Scharmark's Xanja
  3 Lyngstedet Nikki DK 00528/2016 17.12.2015 A/0   Nex vom Osterberger-Tal - Greve Thessa
  4 Haus Qira Alma DK 19815/2015 10.11.2015     Kai vom Sodinger Land - Hassenkam's Christa
LS Hvalpeklasse 4-6 mdr. - Hanner / Dommer: Sven Erik Lundkvist
 
Plac.   Navn Reg.nr. Født HD/AA Titler Fars/Mors navn
  1 Mongrif Goa DK 04523/2016 26.02.2016     Hamsel's Pique - Team-Dika's Extra
LS Hvalpeklasse 4-6 mdr. - Tæver / Dommer: Michael Lumby
 
Plac.   Navn Reg.nr. Født HD/AA Titler Fars/Mors navn
  1 Mongrif Go go DK 04525/2016 26.02.2016     Hamsel's Pique - Team-Dika's Extra
  2 Tali vom Team Hühnegrab SZ 2322726 12.02.2016     Gary vom Hühnegrab - Osita vom Hühnegrab
  3 Vesterlund Pizi DK 05592/2016 10.03.2016     Benno vom Mahlstein - Vesterlund Maddie




 

Præmiegivere

Flokkenlund, 
 
Hatani, 
 
kennel Calippo, 
 
Kennel Olexius, 
 
kennel tashlund, 
 
erik bent jensen, kennel.vesterlund@gmail.com
 
Frank Pedersen, http://chijas-giovanni.dk
 
Knud-Erik Jellinghof.dk, www.lev-livet-sundt.nu
 
Susanne Jepsen, www.mongrif.dk
 
Vibe & Simone Bo Lenthe, www.team-thomsebo.dk