02. maj 2015

 

 

Resultatliste - IPO 3 DM den 1.-2. maj 2015 i BHR (Roskilde)

Dommere: Peter M. Larsen og Erik S. Ahrends, Gunner Jensen og Villy Petersen, Villy Petersen og Gunner Jensen



 
VM-hold 2015

 
Nr. Hundefører Hund Kreds    A    B    C DSB Total VM-point HD/AA Titler Fars/Mors navn
1 Benny Jensen C-You vom Spektefeld      97     96     91  UDP  284  (3)  A/0 AK IPO3 Zico von der Adelegg - Gabandi von Loyola
2 Jacob Christiansen Geo      96     93     93  UDP  282  (3)  B/0 BHP3 IPO3 Chade's Atos - Glarbo Essa
3 John Jabina Jabina Penti      94     94     93  UDP  281  (4)  A/0 AK BHP3 SchH3 IPO3 Ängsbacken's Rosso - Jabina Nille
4 Per Svoldgaard Nielsen Cartagena Delta      93     91     95  UDP  279  (7)  A/0 AK IPO3 SPH2 Sid vom Haus Pixner - Igruschka von Karthago
5 Thorsten Kleven Jabina Diezel      97     87     91  UDP  275  (4)  A/0 BHP3 IPO3 Mike vom Weinbergblick - Jabina Fritte
6 Martin Knudsen Chade's Karo      94     94     87  UDP  275    B/0 AK BHP3 IPO3 Cinto von Ungalant - Chade's Uzzi
7 Heidi Nielsen Jabina Rooney      95     85     92  UDP  272  (4)  A/1 IPO3 Mike vom Weinbergblick - Jabina Fritte
8 Allan Maindal Jabina Amon      87     94     86  UDP  267   (7)  A/1 IPO3 Ares vom Wolfsblut - Jabina Fritte
9 Belinda Eie Kristensen Lærkbo's Gucci      92     93     80  UDP  265    A/0 IPO3 Mike vom Weinbergblick - Lærkbo's Dixie
10 Torben Hansen Hulgaard's Xigne      96     86     82  UDP  264    A/0 BHP3 IPO3 Kenzo vom Nordenstamm - Hulgaard's Ella
11 Siff Malou Olsen Jacko aus Wiemelhausen      89     80     91  UDP  260   (12)  A/0 AK(DE) IPO3 Jack von der Laue - Donna vom Baumbergertor
12 Jan Kolbeck Sundeved Aros      89     83     87  UDP  259   (10)  A/0 BHP3 Chade's Zuma - Fenya von der Dithmarscher Schweiz
13 Kurt Jensen Kongeskovens Newton      90     80     85  UDP  255    A/0 AK IPO3 Degn's Lennon - Paska von Karthago
14 Karsten Persson Svogerslevs York      94     88     73  UDP  255    A/0 AK BHP3 IPO3 SPH1 Svogerslevs Oryx - Froni vom Ketscher Wald
15 Vivi Gilsager Glarbo Limbo      92     74     81  UDP  247    B/0 AK BHP3 IPO3 SPH1 Gustav von Skandinavika - Glarbo Unda
16 Pernille Jensen Hedegard's Quarla      95     80  Afbrudt    175    B/1 IPO3 SPH1 Chade's Atos - Isa von der staatsmacht
17 Heine Jakobsen Hulgaard's Yoschy      0     90     74  UDP  164   (5)  C/0 IPO3 Kenzo vom Nordenstamm - Hulgaard's Goa



 
Bedste A Thorsten Kleven Jabina Diezel 98 point
Bedste B Benny Jensen C-You vom Spektefeld 96 point
Bedste C Per Svoldgaard Nielsen Cartagena Delta 95 point