12. november 2014

Kredsmesterskab  2005  --  2006   2007  --  2008   2009  --  2010
201
1  --  2012
2013

Kredsmesterskab 2014

Lørdag den 08. november
"Begynder- og IPO prøver"
 

 

Søndag den 09. november
"SPH 1 & 2"

 



Tommy Corfitsen /
Team Sajo Dux
Kreds 56 Præstø

Susanne Olsen /
Le-Wan's Dina
Kreds 56 Præstø

Jan Herneth /
Chades Odessa


Berit Skovhave /
Cartagena Afra


Jan Herneth /
Chades Odessa

Kredsmester:
beg. B-prøve,
Kredsmester:
beg. AB-prøve,
Kredsmester:
IPO3
Kredsmester:
SPH1
Kredsmester:
SPH2


 


Prøveleder:
Anni Simonsen
Mobil: 29 61 85 01
 


Dommer:
Helle Priess

 
Figurant:

Simon T. Larsen

 
 
 

 

  LØRDAG          

 

Tommy Corfitsen /
Team Sajo Dux
Kreds 56 Præstø

Bjarne Jensen /
Regnbuen's Cindy
Kreds 56 Præstø

Susanne Olsen /
Le-Wan's Dina
Kreds 56 Præstø

Jan Jebjerg /
Bella Vom Niemandsland
Kreds 61 Lynge

Jan Herneth /
Chades Odessa
Kreds 56 Præstø
Vandrepokaler

Bedste GR. A : Susanne Olsen
Bedste GR. B: Susanne Olsen
Bedste GR: C: Jan Herneth
 
  Beg. B
76 Point = T
Beg. AB
A- 75 = T
B- 76 = T
Ialt  151 point = T
Beg. AB
A- 100 = F

B- 93 = SG
Ialt  193 point = F

 
IPO 2
A- 93 = SG
B- 94 = SG
C- 91 = SG  (UDP)
Ialt  278 point = SG

Uden for kredsmesterskabet
IPO 3
A- 97 = F
B- 85 = G
C- 88 = G  (UDP)
Ialt  270 point = SG

 
 
             
SØNDAG            

Berit Skovhave / Cartagena Afra
Kreds 56 Præstø

Tommy Corfitsen /
Team Sajo Dux
Kreds 56 Præstø

Steen Rasmussen / Hulgaards Aske
Kreds 56 Præstø

Kate Matthiassen /
cutulus audi
Kreds 56 Præstø

Claus Skovhave /
Bea Jipo-Me
Kreds 56 Præstø

Jan Herneth /
Chades Odessa
Kreds 56 Præstø

Kaj Ingemann Jensen / Hulgaard's Alex
Kreds 4 Roskilde
Uden for kredsmesterskabet
SPH1
98 Point = F
SPH1
76 Point = T
SPH2
92 Point = SG
SPH2
84 Point = G
SPH2
91 Point = SG
SPH2
95 Point = SG
SPH2 
64 Point = M

Tidsplaner

Tidsplan: Lørdag Kl. 09.00 Indskrivning - morgenmad  Kl. 09.30 Fælles væsentest på banen  Frokost lørdag kl. 12.00
Start nr Prøve Hund Deltager A - Spor B - Lydighed  C - Forsvar
1 IPO2  Bella Vom Niemandsland Jan Jeberg 10.00 11.20  13.15
3 IPO3 Chade´s Odessa Jan Herneth 10.30  11.20 13.35
4 AB Le-Wan's Dina Susanne Olsen 10.45  12.40  
5 AB Regnbuens Cindy Bjarne Jensen 10.55  12.50  
6 AB Team Sajo Dux Tommy Corfitsen 11.05 13.00  

Tidsplan: Søndag Kl. 09.00 Indskrivning - morgenmad  Kl. 09.30 fælles væsentest på banen Kl. 10.00 Afgang til spor
Start nr Prøve Hund Deltager A - Spor
1 SPH1 Team Sajo Dux Tommy Cortitsen 10.30
2 SPH1 Cartagena Afra Berit Skovhave 10.55
3 SPH2 Cutulus Audi Kate Matthiassen 11.20
  Frokost     11.55
4 SPH2 Bea Jipo-Me Claus Skovhave 12.45
5 SPH2 Hulgaards Alex Kaj Ingemann Jensen 13.20
6 SPH2 Hulgaards Aske Steen Rasmussen 13.55
7 SPH2 Chade´s Odessa Jan Herneth 14.30
Tilbage til klubhuset ca. kl. 15.00 Afslutning og kåring af kredsmestrene 2014  ca. kl. 16.00


Lidt foto fra kredsmesterskab 2014.
Lørdag


Susanne Olsen Beg. AB

 


Tommy Corfitsen Beg. B

 


Jan Herneth IPO3

 


Jan Jebjerg IPO2

 


Bjarne Jensen Beg. AB

 


Er der nogen der har set min hund ???
   
         
   
         
   
         
   
         
   
         
   
         
   
         
   
         
   
         
   
         
   
         
   
         
   
         
   
         
   
         
   
         
   
         
   
         
   
         
   
         
   
         
   
         
   
         
   
         
   
   


Lidt foto fra kredsmesterskab 2014.
Søndag

   
   
Tommy Corfitsen SPH1   Berit Skovhave SPH1   Kate Matthiassen SPH2
   
Claus Skovhave SPH2   Kaj Ingemann Jensen SPH2   Steen Rasmussen SPH2
   
Jan Herneth SPH2        

Så i mig