Kredsmesterskab 2009

 Lørdag den 7. november
OBS Vi starter kl. 8.30
Tidsplan >>klik

Logo - link til forside
 


Dommer:
Bent Andersen
    
     Prøveleder:
    
Per Arensbach

 


Billeder fra dagen>>klik her


Kredsmestre

Benny Madsen/ Lærkbo`s Fero
Beg. B:
Per Lærke / Lærkbo´s Canto
BHP1:
Michael Larsen / Bayogi Unni
SPH1:
Kim Nielsen / Aime`e´s  B´Gozo
SPH2:

 

Beg. B Hundefører Hund Prøve Point Placering  

  

Bo Henrik Liljehult Coronis Nerissa
Bazi von der Urbecke / Coronis Klementine
Beg B B: 82 point = G Nr: 3  

Johan Saxtoft Janki Amigo
Team Paka´s Hix / Dolores Vom Fichtenschlag
Beg B B: 70 point = T Nr: 5  
Bjarne Jensen Leri Ultra 
FP - Beg. B
Leri Theresia / Karat`s Iron
Beg B B: 76 point = T Nr: 4  
Kamilla Corfitsen Arijel's Unno 
FP - Beg. B
Haweto Nufo / Kojack Unika
Beg B B: 84 point = G Nr: 2  
Benny Madsen Lærkbo`s Fero
Lærkbo´s Dixie - Hulgaards Yupp
Beg B B: 86 point = G Nr: 1  
BHP1 Hundefører Hund Prøve Point Placering  
Per Lærke Lærkbo´s Canto 
FP
Aron vom Bracheler See / Lærkbo´s Asa
BHP 1 A: 93 point = SG
B: 88 point = G
C: 92 point = SG "UDP"
Nr: 1  
Per dandanell Rowicks Kia
FP
Satoris Master / Rowicks Chiba
BHP 1 A:
B:
C:
Nr: Afbud Grundet skade
SPH1 Hundefører Hund Prøve Point Placering  
Hanne Bergholdt Rowicks  Kiri
FP, UHP, AB, SPH1
Rowicks Chiba / Satoris Master
SPH 1 A: 64 point = M Nr:  
Anni Simonsen Lærkbo’s Dixie
FP - BHP1 - SPH1 - AK
Ury vom Fuchsgraben / Lærkbo´s Asa
SPH 1 A: 25 point = M Nr:  
Karin Jørgensen Korskilde kathrine
FP - SPH1
Kratmosens Stanley / Korskildes Briana
SPH 1 A: 11 point = M Nr:  
Michael Larsen Bayogi Unni 
UHP - FP - BHP3
Satoris Yoga / Tom Van`T Leefdaalhof
SPH 1 A: 72 point = T Nr: 1  
Jan Herneth Jordemoderhusets Dixie
AB - FP - SPH1
Ex von Arline / Jordemoderhusets Yasmina
SPH 1 A: 30 point = M Nr:  
Tommy Corfitsen Heagers Veikko 
UHP - BHP2
Trillingsgaard's Ambi / Thyro Flica
SPH 1 A: 5 point = M Nr:  
Claus Skovhave Cartagena Afra 
FP - BHP1
Basco Von Haus Heldmann / Mascha Vom Eselspfad
SPH 1 A: 5 point = M Nr:  
SPH2 Hundefører Hund Prøve Point Placering  
Kim Nielsen Aime`e´s  B´Gozo 
UHP - FP - BHP 3 - SPH1- SPH2    
Hulgaards Silas / Rapi Vescovana
SPH 2 A: 90 point = SG Nr: 1  

Der bliver lidt pres på tidsplanen, så vær venligst klar med din hund lidt før du skal ind på banen.
Venlig hilsen Per Arensbach

  Tidsplan 
B & C
 

08:00

Tilmelding
og morgenbrød
 

  

   

08:30

Lydighed                BHP1   Per Lærke / Lærkbo´s Canto

08:30

Lydighed                BHP1   Per dandanell / Rowicks Kia
     

09:00

Beg.B

  Bo Henrik Liljenhult / Coronis Nerissa

09:10

Beg.B

  Johan Saxtoft / Janki Amigo

09:20

Beg.B

  Bjarne Jensen / Leri Ultra

09:30

Beg.B

  Benny Madsen / Lærkbo`s Fero

09:40

Beg.B

  Kamilla Corfitsen / Arijel's Unno
     

09:50

Afgang til spor Se sporplan   (Spor fra kl. 10.00 til ca. kl. 14.50)
Figurant: Nicki Søberg    

15:45

C-arbejde
BHP1
Per Lærke / Lærkbo´s Canto
Per dandanell / Rowicks Kia

Ca. kl.16:15 

Præmier + resultathæfter  
  Tidsplan A

Afledninger lægges af: Charlotte Heltved

Spor Start nr Spor lægges Spor tages Sporlægger
BHP1 Per Lærke / Lærkbo´s Canto 09:40 10:00 Hundefører
BHP1 Per dandanell / Rowicks Kia 09:55 10:15 Hundefører
         
SPH 2 07:45 10:45 Anni Simonsen
SPH 3 08:15 11:15 Kim Nielsen
SPH 4 08:45 11:45 Karin Jørgensen
SPH 5 09:15 12:15 Michael Larsen
Frokost     ca.12:45 -ca. 13:15  
SPH 6 10:15 13:15 Claus Skovhave
SPH 7 10:45 13:45 Jan Herneth
SPH 8 11:15 14:15 Hanne Bergholdt
SPH 9 11:45 14:45 Tommy Corfitsen

 

 

Billeder fra dagen

Bo Henrik Liljehult / Coronis Nerissa

Bo Henrik Liljehult / Coronis Nerissa

Bo Henrik Liljehult / Coronis Nerissa

Bo Henrik Liljehult / Coronis Nerissa

Bo Henrik Liljehult / Coronis Nerissa

Bo Henrik Liljehult / Coronis Nerissa
     

Johan Saxtoft / Janki Amigo
 

Johan Saxtoft / Janki Amigo

Johan Saxtoft / Janki Amigo

Johan Saxtoft / Janki Amigo

Johan Saxtoft / Janki Amigo

Johan Saxtoft / Janki Amigo

Bjarne Jensen / Leri Ultra 

Bjarne Jensen / Leri Ultra 

Bjarne Jensen / Leri Ultra 
 

Bjarne Jensen / Leri Ultra 
 

Bjarne Jensen / Leri Ultra 

Bjarne Jensen / Leri Ultra 

Kamilla Corfitsen / Arijel's Unno 

Kamilla Corfitsen / Arijel's Unno 
 

Kamilla Corfitsen / Arijel's Unno 

Kamilla Corfitsen / Arijel's Unno 
 

Kamilla Corfitsen / Arijel's Unno 

Kamilla Corfitsen / Arijel's Unno 

Kamilla Corfitsen / Arijel's Unno 

Kamilla Corfitsen / Arijel's Unno 

Kamilla Corfitsen / Arijel's Unno 

Kamilla Corfitsen / Arijel's Unno 
 

 
 

Benny Madsen / Lærkbo`s Fero

Benny Madsen / Lærkbo`s Fero

Benny Madsen / Lærkbo`s Fero

Benny Madsen / Lærkbo`s Fero

Benny Madsen / Lærkbo`s Fero

Benny Madsen / Lærkbo`s Fero
 

Benny Madsen / Lærkbo`s Fero

Benny Madsen / Lærkbo`s Fero

Benny Madsen / Lærkbo`s Fero
     

Kredsmester Benny Madsen
   
     

Per Lærke / Lærkbo´s Canto 
 

Per Lærke / Lærkbo´s Canto 
 

Per Lærke / Lærkbo´s Canto 
 

Per Lærke / Lærkbo´s Canto 
 

Per Lærke / Lærkbo´s Canto 
 

Per Lærke / Lærkbo´s Canto 

Per Lærke / Lærkbo´s Canto
 

Per Lærke / Lærkbo´s Canto

Per Lærke / Lærkbo´s Canto

Per Lærke / Lærkbo´s Canto
 

Per Lærke / Lærkbo´s Canto

Per Lærke / Lærkbo´s Canto

Per Lærke / Lærkbo´s Canto

Per Lærke / Lærkbo´s Canto

Per Lærke / Lærkbo´s Canto

Per Lærke / Lærkbo´s Canto
 

Per Lærke / Lærkbo´s Canto

Per Lærke / Lærkbo´s Canto
 

Per Lærke / Lærkbo´s Canto

Fig. Nicki Søberg & Dommer Bent Andersen

Kredsmester Per Lærke / Lærkbo´s Canto
     

Karin Jørgensen / Korskilde kathrine
 

Karin Jørgensen / Korskilde kathrine
 

Karin Jørgensen / Korskilde kathrine

Karin Jørgensen / Korskilde kathrine
 

Karin Jørgensen / Korskilde kathrine

Karin Jørgensen / Korskilde kathrine

Pis
 
   

Anni Simonsen / Lærkbo’s Dixie

Anni Simonsen / Lærkbo’s Dixie

Anni Simonsen / Lærkbo’s Dixie

Anni Simonsen / Lærkbo’s Dixie

Anni Simonsen / Lærkbo’s Dixie

Anni Simonsen / Lærkbo’s Dixie

Anni Simonsen
 
   

Claus Skovhave / Cartagena Afra 
 

Claus Skovhave / Cartagena Afra

Claus Skovhave / Cartagena Afra

Claus Skovhave / Cartagena Afra
 

Claus Skovhave / Cartagena Afra

Claus Skovhave / Cartagena Afra

Jan Herneth / Jordemoderhusets Dixie

Jan Herneth / Jordemoderhusets Dixie
 

Jan Herneth / Jordemoderhusets Dixie

Jan Herneth / Jordemoderhusets Dixie

Jan Herneth
 

Jan Herneth & den nye

Tommy Corfitsen / Heagers Veikko 

Tommy Corfitsen / Heagers Veikko 
 

Tommy Corfitsen / Heagers Veikko 

Tommy Corfitsen / Heagers Veikko 
 

Hvor blev han af ???

Tommy Corfitsen / Heagers Veikko 

Hanne Bergholdt / Rowicks  Kiri
 

Hanne Bergholdt / Rowicks  Kiri

Hanne Bergholdt / Rowicks  Kiri

Hanne Bergholdt / Rowicks  Kiri
 

Hanne Bergholdt / Rowicks  Kiri

Hanne Bergholdt / Rowicks  Kiri

Hanne Bergholdt / Rowicks  Kiri
   

Michael Larsen / Bayogi Unni 

Michael Larsen / Bayogi Unni 

Michael Larsen / Bayogi Unni 
 

Michael Larsen / Bayogi Unni 
 

Michael Larsen / Bayogi Unni 

Michael Larsen / Bayogi Unni 

Michael Larsen / Bayogi Unni 

Michael Larsen / Bayogi Unni 


Michael Larsen / Bayogi Unni 


Kredsmester Michael Larsen / Bayogi Unni 
   

Kim Nielsen

 


Kim Nielsen / Aime`e´s  B´Gozo 

Kim Nielsen / Aime`e´s  B´Gozo 

Kim Nielsen / Aime`e´s  B´Gozo 
 
  
    Kim Nielsen / Aime`e´s  B´Gozo 
 

Kim Nielsen / Aime`e´s  B´Gozo 

Kim Nielsen / Aime`e´s  B´Gozo 
 

Kim Nielsen / Aime`e´s  B´Gozo 
    
     Kim Nielsen / Aime`e´s  B´Gozo 

Kredsmester Kim Nielsen

Kim Nielsen / Aime`e´s  B´Gozo 

 

 
Lidt blandet